Mutlu Misafirler

Sevgili Kaveh kardeşim,

Kardeşim diyorum, çünkü bize gösterdiğin samimiyet ve candan özverin kardeşim gibi hissetmemi sağladı. Sayende çok keyifli bir tatil geçirdik. Gösterdiğin sabır ve nezaketin için çok teşekkür ederim. Tekrar bu bölgeye gelme fırsatımız olursa, seninle gezmeyi tercih edeceğimizden emin olabilirsin.

Sen bence çok iyi bir rehbersin. Gelişime açık bir insansın ve bunun için de uğraşıyorsun. En önemlisi bu. Bu şekilde düşünüp çalıştığın sürece mesleğinde bir gün “en iyisi” olabilirsin. Tecrübe en iyi eğitimdir.

Bu gezide her şey çok güzeldi. Naçizane tavsiyem sana fayda sağlaması açısından, gezinin başında saatli ve tarihli olarak gezi programını katılımcılara vermen. Çünkü ellerinde detaylı program olmayınca insanlar sürekli sormak durumunda kalırlar. Farklı gezilere katılmış insanların beklentileri genelde bu yönde.

Seni mutlaka İstanbul’da ağırlamak isterim. İstanbul’da bir ablan var bundan sonra unutma. Hakkını helal et. Her şey için sonsuz teşekkürler.

Hamiyet K.

Değerli Kaveh Bey,

10 günlük İran gezimizde bize rehberlik yapan Kaveh arkadaşımıza öncelikle emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Gezi esnasında gideceğimiz yerlerle ilgili önceden bizi bilgilendiriyor sonrasında ise gezdiriyordu.

Gerekli molaları yerinde veriyordu. Özellikle İsfahan’da alışveriş esnasında biz hanımları gezdirerek ve yardımcı olarak bize çok yardımcı oldu.

İran ekonomisini gözeterek pazarlık esnasında indirim yapılması konusunda fazla çaba harcamıyordu. Ülkesini düşündüğünden dolayı çok başarılıydı.

Kendisinden her konuda yardımcı olduğu için teşekkür ederim.

Gezdiğimiz antik yerlerde bölge hakkında bilgisi yeterliydi.

Şehriban Altuntaş Yücel

Değerli rehberimiz Kaveh,

İran seyahatimizde bize eşlik ettiniz. Candan samimi ve içten tavır ve davranışınız profesyonelliğinizin önüne geçti.

Programlarınızda ufak tefek eksiklikler olsa da (o kadar kusur kadı kızında da olur) samimi davranışlarınız bunları yok etti.

Böyle samimi ve içten davranışınız,tüm detay ve ihtiyaçlarımızla ilgilenmeniz sizin insani yönünüzü öne çıkartıyor. Bu da benim felsefeme uygun olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sizi kendimden birisi gibi görmeme neden oldu.

Tüm samimiyetimle ilgine ve samimi içten davranışına teşekkür ediyorum. Senin gibi candan kardeşimi tanıdığım için çok mutlu oldum. Hep böyle samimi ve insancıl kalman dileğimle. Selamlar.

Abdullah Yılmaz

Gezginler Grubu, İstanbul

Sevgili Kaveh,

İran gezimiz sayesinde sizinle hayatımız kesişmiş oldu ve 10 gün boyunca güzel bir “klasik İran” gezisi yaptık. Her şey çok güzeldi. Emeklerin için çok teşekkür ederim. Bu teşekkür aslında tüm grubun şükran duygularını yansıtıyor. Sen profesyonel diğer rehberlerin kuru gezi anlatımına takılıp kalmayarak en iyisini yapıyorsun. Böyle devam ettiğin taktirde bu işin en iyisi olacağına eminim.

Dünya çok küçük, tekrar görüşebilmek dileğiyle.

Şahin Akkaya

Sevgili Kaveh,

Bugün seninle yolculuğumuzun son günü. 10 gün içinde dost olduk, kardeş olduk. Güzel duyguların karşılıklı yaşanmasına şüphem yok.

Bize gösterdiğin sabır için, dostluğun için, çok teşekkür ederiz. Her türlü kapris ve şımarıklığımızı güler yüzünle karşıladın.

Sayende en eski medeniyetlerden olan ülkenizi tanıma anlamında fırsat bulduk.

Gerek ülken gerekse Azerbaycanlılar konusunda sayende edindiğimiz bilgilerle dolu olarak dönüyoruz ülkemize.

İş hayatında başarılar dilerim. Yolun açık olsun.

Nermin Genç

Sevgili Kaveh,

İran’da kaldığımız 10 günlük süre boyunca bize klasik bir rehberin ötesinde çok şey kattın.

Grubumuzun bazen haksız fevri hareketlerine tahammül ettin. Bu tip davranışları güler yüzlü ve soğukkanlı davranış ve hareketlerinle yumuşattın.

10 günlük dostluğun ve arkadaşlığın için çok teşekkür ederim. Kendim adına senden çok bilgi öğrendim. Görmediğim Tebriz’i ve Tebrizli Türklerin sıcakkanlılığını seninle tanıdım.

İstanbul’a yolun düşerse görüşmek isterim.

Her şey için çok teşekkür ederim. Tekrar görülmek dileğiyle.

Yaşar Bozyürük

Sevgili Kaveh,

10 günlük İran gezimizde bilgi ve davranışlarınla üzerimizde çok iyi bir izlenim bıraktın. İran halkı ve kültürü hakkında mevcut bilgilerimize çok fazla katkı sağladın. Ayrıca, çok iyi bir arkadaşsın. Neşeli, güler yüzlü ve hoşgörülü.

Tüm emeklerin için sana teşekkür ederim. Ayrıca, sana ve sevgili kızına sağlıklı, mutlu ve güzel bir hayat dilerim.

Şefik Çelik

Sevgili Kaveh,

İran’a gelmeden önce okuduğum kitap ve yazılarla, arkadaşların anlattıklarından edindiğim bazı bilgiler sonucu kaygılar yaşamıştım. Derin bir tarih ve kültür mirasına sahip olan bu ülkeyi ziyaret ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Yaklaşık 10 günlük süreçte, senin rehberliğinde edindiğim bilgi ve tanıklıklar dolayısıyla çok mutluyum.

Ayrıca, seni tanıdığım için çok mutluyum. Senin Türkçe dilin, konuşma stilin beni keyiflendirdi.

Her şey için tekrar teşekkür ederim.

Sana yaşamında başarılar dilerim.

Ahmet Celalettin Özkan